Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co kłopoty ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to z reguły choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
tania viagra libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, dlatego przeważnie dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia i napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.