Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do własnych wymogów zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać produkty złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców zdarza się różny, a w razie dużych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się okłamać – eko skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty także mogą sugerować, iż zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra musi mieć specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna przez net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy towar posiada jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków