Jak dopasować długą suknię do figury?

Uroczystości oraz rozdania hollywoodzkich nagród powodują, że kunsztowna, długa suknia pasuje każdej gwieździe, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia prezentuje się super na kobiecie o potężnym wzroście, ale wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny nosić ją w parze z butami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na większe, także dodatkowo polepszają look sylwetki – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wypięta, co automatycznie wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry muszą znaleźć wzorów z gorsetem, który podkreśli klatkę piersiową także talię i wyeksponuje szczupłe ramiona. W tym wypadku idealnym wyborem będzie wydłużona suknia o syrenim fasonie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder i ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie ubierają dwie sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna tuszować szerokie biodra oraz wielkie uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą i falującym dołem. Posiadając takową sylwetkę unikaj kreacji rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze są modele z dołem w kształcie trapezu albo litery A, które ukryją dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła dodatkowo wysoka kolumna może sobie pozwolić na stylizację geometryczną dodatkowo odsłaniającą dużo tuszy, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę mocniejszego i sztywnego materiału, który nada figurze kształt, zamiast ściśle ją opasowywać. Dobrym wyborem jest suknia pozłacana lub wyhaftowana 3D ozdobami.
Długa suknia dla dziewczyny o sylwetce jabłka powinna mieć -prosty czy lekko rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W tym wypadku warto dodatkowo szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony http://e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html